Opis projektu
"Miasto kobiet" to regularne, twórcze i inspirujące warsztaty, wspierające spotkania i rozmowy dla kobiet w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami i potrzebami. Będą przestrzenią integracji, inspiracji, wsparcia i rozwoju, możliwością zaprezentowania małych, lokalnych firm i wytwórców. Będziemy koncentrować się na następujących obszarach:
1. STREFA DOBROSTANU I INTEGRACJI: warsztaty z zakresu profilaktyki zdrowia, dietetyki, Wendo, pracy z ciałem, relaksacji, technik redukcji stresu, polecajki książkowe, filmowe, teatralne, wymiana doświadczeń i inspiracji, nawiązywanie nowych znajomości, śniadania sąsiedzkie na początek i koniec projektu
2. STREFA KREATYWNOŚCI: warsztaty twórcze i kreatywne, zero waste, zrównoważona moda, naprawianie: odnawianie, cerowanie, haftowanie, szydełkowanie, szycie, robienie na drutach, kulinaria, florystyka, dom bez chemii, makrama, drobna stolarka, prace w ogrodzie (może w ramach warsztatu zagospodarować fragment zaniedbanego, miejskiego terenu; pozyskanie roślin do nasadzeń od lokalnych ogrodników), wymiana międzypokoleniowa wiedzy, doświadczeń (młodsi uczą obsługiwać komputer - starsi haftować, gotować itp), prezentowanie własnych hobby.i umiejętności
3 STREFA BIZNESU: networking i wzajemne wsparcie, spotkania biznesowe z gościem specjalnym, wymiana doświadczeń, prezentacja lokalnych, kobiecych biznesów, możliwości współpracy, promocji na rynku lokalnym, pogłębianie wiedzy, umiejętności przyszłości, zwiększanie kompetencji w obszarach promocji działań w internecie - jak wykorzystywać nowoczesne narzędzia, nauka excela, canvy, znajdowanie swoich mocnych i słabych stron, zarządzanie czasem, delegowanie zadań, przygotowywanie chwytliwych ofert, prezentacji, spotkania z couchem, specjalistą, mentoring biznesowy. Przygotowanie katalogu/zestawienia lokalnych, legionowskich firm w celu wzajemnego wspierania, współpracy i promowania lokalności i sąsiedztwa.
W celu realizacji projektu powinien zostać wykonany dokładny harmonogram oraz plan spotkań, dokonany wybór zaproszonych gości i tematów. Do projektu w ramach gości specjalnych warto zaprosić inspirujące panie i kobiety sukcesu z naszego powiatu, które mogą podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.
Aby projekt miał dobry odzew należy przygotować (niskobudżetową) kampanię promocyjną - informacje w bibliotekach, Urzędzie Miasta, KZB, MOKach - na ich stronach internetowych, na Uniwersytecie III wieku, Stowarzyszeniach/Związku Emerytów oraz szerokie działanie w social mediach. Dużą role odegra tu również marketing szeptany i stworzenie dedykowanej projektowi grupy na FB. Absolutnie nie plakaty.
Spotkania należy promować jako cykl i każde oddzielnie, aby jak najwięcej kobiet miało możliwość uczestniczyć i korzystać z zajęć..